Kız Kulesi’nin Yeni Görünümü Beğenilmedi! İşte Restorasyon Sonrası Kız Kulesi’nin Son Haline Gelen Tepkiler!

Kız Kulesi, her ne kadar İstanbul’la özdeşleşmiş olsa da tüm Türkiye’nin en önemli sembollerinden biri. Dünyanın dört bir tarafından ziyaretçilerin akın ettiği Kız Kulesi’nde 2021 yılının Eylül ayından beri restorasyon çalışmaları yapılıyor. Şimdiyse, herkesin merakla beklediği Kız Kulesi’nin yeni görünümü konuşuluyor… Gelin, Kız Kulesi’nin restorasyon sonrası yeni haline gelen ve çığ gibi büyüyen tepkilere beraber bakalım?

Kız Kulesi İstanbul’un ve ülkemizin en önemli yapılarından biri. Ve aslında her göreni kendine hayran bırakan, dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri kendine çeken büyülü bir görünümü var.

Ya da vardı demek daha doğru olacak… Bildiğiniz üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı bu önemli sembolü “Kız Kulesi Gözlerini Yeniden Açıyor” isimli bir projeyle restore etmeye karar vermişti.

2021 yılının Eylül ayından beri restorasyon çalışmaları süren Kız Kulesi’nin etrafındaki iskeleler kaldırılınca, herkes Kız Kulesi’nin son halini daha net bir şekilde gördü. Ama Kız Kulesi’nin yeni hali maalesef kimseden tam puan alamadı…

Sizin için Kız Kulesi’nin restorasyon sonrası son haline sosyal medya kullanıcılarından gelen ve çığ gibi büyüyen tepkileri derledik. Gelin, kulenin son görünümü hakkında ne düşünülüyor beraber bakalım.

1. Aslına benzeyen bir tarafı yok gibi duruyor gerçekten ?

2. ?

3. Eski büyüsü kalmış mı sizce?

4. Kız Kulesi mi Kız Kalesi mi demek daha doğru?

5. ?

6. Orijinalinden daha çok benzediği kesin!

7. ?

8. Tam isabet ?

9. Adeta!

10. ?

11. Gibi…

12. Sormak lazım.

13. ?

14. Yine kaldık mı şükredecek bir şeyler aramaya?

15. Sizce?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir