Mansur Yavaş açıkladı: Gökçek’ten kalan dev borcu ödedik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı yardımcısı MAnsur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi 4. Yıl Projeleri Tanıtım Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Yavaş, “4 yıl önce yola çıktık ve kolları sıvadık. Vakit kaybetmeden çalışmaya başladık. Sayın genel başkanlarım, Millet İttifakı olarak sizler bir araya geldiniz. 2019 Yerel Seçimleri’nde 11 büyük şehir belediyesinin kazanılması ve farklı bir yönetim anlayışının sergilenmesi için bizlere fırsat verdiniz. Göreve başladıktan sonra tüm ihalelerimizi canlı yayınlamaya başladık. Tamamı YouTube’da, internette sonsuza kadar kalacak.” dedi.

“5 MİLYARLIK BORCU ÖDEDİK”

Kendisinden önceki Belediye Başkanı olan Melih Gökçek dönemine ait borçlar için açıklamalarda bulunan Yavaş, “Bilançolarımızı halkımızla paylaştık. Biz, şeffaf olacağız, hesap vereceğiz dediğimizde hafife aldılar. Ama biz tüm bu uygulamalar sonucunda uluslararası şeffaflık ödülünü Ankara’mıza kazandırdık.

Doğruluk, şeffaflık, adalet gibi değerler metrelerle ölçülmez. Hatırlarsanız sosyal yardımları kesecek demişlerdi. Biz bu yardımları kimseyi rahatsız etmeden çağdaş bir hale getirdik. Hemşerilerimizi herkesin önünde gıda kolisi vermek suretiyle rencide eden sistemi kökten değiştirdik. Artık bir elin verdiğini diğeri görmüyor. Gösteriş yok, dayatma yok, rencide etmek yok, bir tüccarı zengin etmek yok. İşte bu bir şehrin baştan aşağı dayanışma projesidir. Türkiye’de de inşallah 15 Mayıs’tan sonra bu yardımları artırarak aynen devam edeceğiz. Maaşları bile ödeyemez demişlerdi, bugün ABB bırakın maaşları onlardan kalan 5 milyarlık borcu ödedi. Uluslararası Fitch raporuna göre ise mali bilançosu en sağlıklı belediye yine ABB oldu.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir