Sezgin Tanrıkulu: Değişim gerekli

Seçimlerdeki başarısızlığın ardından CHP’de başlayan “değişim” tartışmaları her geçen gün şiddetini artırarak devam ediyor.

Sözcü TV’nin canlı yayınına katılan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, değişimden yana olduğunu açıkladı.

CHP’deki kurultay sürecini değerlendiren Tanrıkulu, alınan seçim hezimetinin ardından değişim ve yenilenme çağrısı yaptı.

Sezgin Tanrıkulu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bizim meselemiz, ben daha önceki görüşlerimi de söyledim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin meselesi, kendi üyelerini tatmin edecek bir süreç değil. Partimizin meselesi, bize oy vermiş ve oy verebilecek bütün seçmeni tatmin edebilecek bir öz eleştiri mekanizmasını devreye sokmuş olmasıydı. Ama sokamadık maalesef. Dolayısıyla, üyelerimizle bir kurultay sürecini başlattık. Bir milyon 300 bin üyemiz var ama on u da ifade edeyim mahalle kongreleri yapıldı İstanbul’da, büyük kentlerde; üyelerimizin çok az bir kısmı ilgi gösterdi. Bu da bir gerçek aynı zamanda. Dolayısıyla başka bir mekanizmanın hızla devreye sokulması lazım ki, bunu parti meclisinde -geniş bir şekilde de ifade edildi- önümüzde seçmenimizin öfkesini ortadan kaldıracak, yeniden sandığa gidecek esaslı bir yol haritasını önümüze koyabileceğimiz bir sürecin olması lazım. Tabi ki bu değişimden ve yenilenmeden geçiyor.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir