2021 Çöküşünü Bilen Analist, Bitcoin’de Olacakları Açıkladı!

Bitcoin (BTC), 35.000 doların üzerindeki seviyeleri korumaya çalıştığı ancak kırmakta zorlandığı için zorlu bir hafta geçirdi. Analistler, yatırımcıların BTC’den kâr elde etmiş ve odaklarını altcoinlere kaydırarak alternatif kripto para birimlerinin fiyatlarını yükseltmiş olabileceğini öne sürüyor. Diğer yandan, 2021’deki çöküşü öngörmüş analist olan Dave the Wave, kritik açıklamalar yaptı. İşte önümüzdeki sürece dair analizler…

Bitcoin belirli bir aralıkta kaldı

Hafta boyunca Bitcoin’in fiyatı 34.000 ila 35.000 dolar arasında seyretti ve bu aralığın üzerine çıkmaya yönelik her girişim önemli bir satış baskısıyla karşılaştı. Bir noktada, BTC yeni yılın en yüksek seviyesine ulaşarak neredeyse 36.000 dolara dokundu, ancak güçlü bir aşağı yönlü düzeltme ile karşılaştı. Hafta sonunda Bitcoin yaklaşık 34.400 dolardan işlem görerek hafta için %2’nin biraz altında mütevazı bir kazanç elde etti. Ether (ETH) de fiyatında benzer bir artış gördü.

Bitcoin dirençle karşılaşırken, Avalanche (AVAX), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere layer 1 ağlarının birkaç büyük hacimli tokeni önemli kazançlar elde etti. Bu altcoinler hafta boyunca %10 ila %25 oranında artış gösterdi. DeFi tokenları, yaklaşık %10 artışla en önemli haftalık ilerlemeyi kaydetti. UniSwap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI) gibi merkezi olmayan borsaların tokenlarının yanı sıra borç verme platformu Aave’nin (AAVE) yerel tokenı da bu büyümeye katkıda bulundu. Voyager Digital’in yerel tokenının VGX arzının yaklaşık %30’u, muhtemelen imha edilmek üzere bir yakma adresine gönderildi. Bu gelişme token fiyatını etkilemiş olabilir.

Sırada neler var?

IntoTheBlock’un araştırma müdürü Lucas Outumuro, daha küçük, daha riskli tokenlere doğru yaşanan bu kaymanın Bitcoin ve Ether’den sermaye rotasyonunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Tarihsel olarak, kripto döngüleri Bitcoin’in ilk dalgalanmaya öncülük ettiğini, ardından Ether’in geldiğini ve daha sonra sermayenin daha düşük sermayeli ve daha riskli varlıklara tahsis edildiğini görmüştür. Bu haftanın verileri, DeFi ve alternatif Layer 1 tokenlerinin güçlü toparlanmalar yaşamasıyla birlikte bu rotasyonun başladığını gösteriyor.

2021 çöküşünü bilmişti: Yeni yorumlarını açıkladı

Ayrı bir gelişmede, Mayıs 2021 Bitcoin çöküşünü doğru tahmin etmesiyle bilinen kripto stratejisti Dave the Wave, Bitcoin’in önemli bir yükseliş trendine hazır olduğunu öne sürüyor. Analizine göre Bitcoin, 35.000 doların hemen altındaki bir destek seviyesine düzeltme yapmadan önce potansiyel olarak yaklaşık 50.000 dolara yükselebilir. Dave the Wave, bu düzeltmenin ardından Bitcoin’in mevcut seviyelerden yaklaşık %424’lük bir kazancı temsil eden 180.000 dolara kadar bir fiyata yükselebileceğini öngörüyor. Bu altı rakamlı fiyat hedefine Nisan 2025’e kadar ulaşılabileceğini öne sürüyor.

Buna ek olarak Dave the Wave’in grafikleri, Nisan 2024’te yapılması planlanan Bitcoin halvingi öncesinde, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolar biraz üzerine çıkarabilecek mini bir parabolik dalgalanmaya işaret ediyor. Dave the Wave’e göre hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesi, Bitcoin’in uzun vadeli bir yükseliş trendine geçtiğini gösteriyor ki bu da Bitcoin meraklıları için cesaret verici bir haber.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir