Ertuğrul Doğan ve Abdullah Avcı’dan Dikkat Çeken Açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan ve Teknik Direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulunuyor.

ERTUĞRUL DOĞAN: ŞAMPİYONLUKLARI GELENEK HALİNE GETİREBİLİRİZ

“Bugün Trabzon için önemli bir gün. Bugün 30 Nisan. 8. şampiyonluğumuzun yıl dönümü. 8. şampiyonluğu tekrar kutluyorum.

Trabzonspor camiası bir arada olduğu müddetçe aşamayacağı hiçbir engel yok. Trabzonspor, şampiyonlukları gelenek haline getirmek istiyorsa her zaman bir arada olmak zorunda. Hocamızla olan birlikteliğimiz gibi camiamız bir olmalı. Eski yöneticileriyle, başkanlarıyla bir olmak zorunda. Ancak, bu şekilde şampiyonlukları gelenek haline getirebiliriz. Trabzonspor camiasının boğaza bayrak asmayı sürekli hale getirmesi lazım. Bunun için de birlikte olması lazım.” ifadelerini kullandı.

“ANLAŞTIĞIMIZ OYUNCULAR VAR”

“Şampiyonluğa giden yol belli. En önemli konu ekonomik olarak hazır olmak. Şampiyonluk sezonundan önceki sezonda da görüşmelere başlamıştık. Çok daha önceden anlaştığımız oyuncuları basına açıkladık. Aldığımız oyuncunun parasını verebilmek önemli. Aynı şeyleri yapmak için yola çıktık. Transfer sürecini yönetiyoruz. İki izleme ekibimizle değerlendirmeler yapıyoruz. Bugüne kadar anlaştığımız oyuncular var. Yeni sezon da şampiyonluğu kazanmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz.”

ABDULLAH AVCI: TRABZONSPOR HER ZAMAN YARIŞMAK DURUMUNDADIR

Her zaman yarışın içinde olmak istediklerini belirten Abdullah Avcı, “Başkanım, biz aslında 3 seneyi bitirdik. Finansal durumla başkan ilgileniyor. Ben de teknik tarafıyla ilgileniyorum. Trabzonspor’un sürdürülebilir başarılı olması lazım finansal ve teknik olarak bir dünya markası olabilir nitelikte. Bu coğrafyaya doğru yatırımlar yapılması gerekiyor. Biz 2.5 senedir akademisiyle, yukarısıyla çalışmalar yapıyoruz. Trabzonspor her zaman yarışmak durumundadır. Bunu yapmak için teknik ve finansal olarak yoğun bir çaba içerisindeyiz. Başkanın bana koşulsuz desteği, yarattığı ortam Trabzonspor için daha fazla yaratmayı sağlıyor.” dedi.

– Şampiyon takım 100 puanı geçecek gibi duruyor. Trabzonspor gelecek sezon bu puanları yakalayabilir mi?

“Çok sağlıklı bulmuyorum puan skalasını. Önümüzdeki senelerde böyle yüksek puan skalasının olacağını düşünmüyorum. Şampiyonluğu herkes istiyor ama sürdürülebilir olmak, yarışmak… Bazen 1, bazen 2 olursunuz ama Trabzonspor her zaman yarışın içinde olmalı. Bu oyun artık organizasyon oyunu. Sağlıklı ortama yetenekli oyuncu dahil edersen yarışırsın. Sadece önümüzdeki sezon değil, Trabzonspor’da uzun vadeli planları doğru yapmak gerek. 16-17 takımı geçmek de bir başarıdır, oyuncu kazandırmak, oyunu geliştirmek de bir başarıdır. Trabzonspor bunu senelerdir gerçekleştirmiş, dalgalanma yaşamadan sürekli başarılı olması için çalışıyoruz.”

“TECRÜBELİ, GENÇ, YATIRIM TRANSFERLERİ OLACAK”

Transfer çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürdüklerini belirten Avcı, “Yoğun maçlara hazırlanırken, bir yandan yoğun bir şekilde transfer çalışmaları yapıyoruz. Whatsapp’tan, facetime’dan görüntülü görüşmeler yapıyoruz. Amacımız Trabzonspor’u anlatmak. Avrupa’daki herkes Trabzonspor’u çok iyi biliyor. Hedeflerimizi, organizasyonumuzu anlatıyoruz. Çok net geri bildirimler alıyoruz. Tecrübeli, genç, yatırım transferler olacak. Oyun felsefesi oturuyor. Daha hızlı ve agresif takım oluşturmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuşu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir