Mansur Yavaş: Özel halk otobüsü sahiplerine araç satışı için sözleşme gönderdik, hiçbir form geri dönmedi

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, maliyetler gerekçesiyle indirimli taşımacılık yapmayı reddeden özel halk otobüsü sahiplerine araçlarını satmaları için sözleşme gönderdiklerini söyledi. Yavaş, “Dün satış sözleşmelerini gönderdik. Çünkü başkaları hakkında konuşma hakları yok. Bugüne kadar hiçbir tane form gelmedi bize” dedi.

Bugün Tatlar Atık Su Arıtma Tesisi’nin tanıtım toplantısında konuşan Yavaş, gazetecilerin sorularını cevapladı. Yavaş, özel halk otobüsleri kriz hakkında da konuştu.

TIKLAYIN | “65 yaş ve üstü yolcuları ücretsiz taşımama” krizi | Yavaş: Otobüslerin hepsini ya bize satın ya da gidip başka iş yapın

“Daha önce satış konusunda anlaştık, son anda vazgeçmişlerdi”

Daha önce özel halk otobüsü sakinlerine, “Otobüslerin hepsini ya bize satın ya da gidip başka iş yapın. Bu halka zulüm etmeye kimsenin hakkı yoktur” diyerek seslenen Yavaş, kendisine sorulan Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) sorununa ilişkin soruya şu cevabı verdi:

“İki grup var. Grubun birisi satmayacağını bildirdi. İlçelerdeki otobüslerin de satmak istemeyeceğini düşünüyorum. Dün satış sözleşmelerini gönderdik. Çünkü başkaları hakkında konuşma hakları yok. Bugüne kadar hiçbir tane form gelmedi bize. Daha önce satış konusunda biz anlaştık. Rakam da belirledik. Son anda vazgeçmişlerdi” diye yanıt verdi.

TIKLAYIN | Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği: Tüm araçları parka alsınlar, biz de kurtulalım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir